Ракомет Спорт

(Видео и фото)Навивачите на Македонија ќе бидат „осмиот“ играч во Виена

Македонската репрезентација ќе има голема поддршка од неколкуилјади свои навивачи на натпреаврот со Чешка кој  во секој момент треба да започне во Виена. Со триумф над добропознатиот противник Македонија ќе го верификаува настапот во втората фаза на ЕП-2020. Чешка знае што значи да се има вакво навивње, па во своите најави за мечот потсети дека „црвено-жолтите“ ќе се чувствуваат како да играат дома токму поради своите навивачи кои ќе им бидат „осмиот“ играч.

Македонските навивачи добро се заграа пред почетокот на мечот, а тоа можете да го погледенет како изгледаше на видеата кои ги направи 24 инфо.

 

 

 

Поврзани вести

Др- Стевановиќ: Цели семејства беа хоспитализирани и многумина од нив ја изгубија битката со КОВИД

Valentina

Четворица починати и нови 120 заболени од Ковид-19

Igor

Боки за Рекет 2: Не може Русковска да биде обвинител ме тераше да ја наместам Ременски

Igor