January 26, 2021 17:53
Спорт

Мхитарјан уште една сезона во Рома

Италијанскиот прволигаш Рома и ерменскиот репрезентативец Хенрик Мхитарјан ќе ја продолжат соработката за уште сезона, до јуни 2022 година, јавија денеска локалните медиуми.

Мхитарјан (31) сезонава игра во одлична форма, и досега постигна осум голови, додавајќи исто толку асистенции.

-Рома веруваше во мене и јас сум тука среќен, а тоа се гледа и по моите игри. Досега не сме разговарале за продолжување на договорот поради згуснатиот распоред, но многу скоро ќе седнеме на преговарачка маса”, изјави Михтарјан.

Jujutsu Kaisen (TV) (https://animeflix.nl/m/vP0J) Episode 14 at website https://animeflix.nl weathering with you animeflix

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) (https://gogoanime.be/m/r00y) Episode 39 at GoGoAnime toradora gogoanime