June 17, 2019 17:10
Хроника

Му дал 62.000 денари за набавка на лекови од Бугарија, набавувачот исчезнал

Четириесет и деветгодишен маж од селото Ропотово, во општина Долнени, пријавил дека бил измамен од лицето З.И.(57) од Штип, кому минатиот месец му дал 62.000 денари за да му набави лекови од Бугарија.  Тој ги зел парите и се обврзал дека за пет дена ќе ги набави лековите.

„Според пријавеното, до денот на пријавување, С.В. неколку пати се обидел да контактира со З.И., но не успеал да го најде, по што заклучил дека е измамен. Се работи на расчистување на случајот“, соопшти полицијата.

Нови вести

Откриени злоупотреби во 24 случаи при обесштетувања од земјотресите во Охрид

Filip

Избегал од затвор, па ограбувал куќи во Охрид

Igor

Притворен тетовец кој со нож му го расекол вратот на сограѓанин по расправија

Igor