Скопје

Муцунски: Службите се на терен, се чисти снегот на улиците, тротоарите и другите површини под надлежност на Аеродром

Зимските служби на Општина Аеродром од рано утрово се на терен и го чистат снегот на улиците, тротоарите и другите површини под надлежност на Општината, вели градоначалникот Тимчо Муцунски.

-Уште при првите врнежи, веднаш на располагање ги ставивме сопствените возила на Општина Аеродром за чистење снег, а за таа цел се набавени и околу 200 тони сол. Општината се грижи за секој еден жител, за непречено движење на пешаците, како и за безбедно одвивање на сообраќајот во зимски услови, а воедно ги повикуваме и граѓаните да ги почитуваат пропишаните мерки за уште поголема безбедност на сите, вели Муцунски.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

anime stream Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

GoGoAnime Komi Can’t Communicate

english dubbed anime Ranking of Kings