December 9, 2021 01:52
Спорт

Мусиала втор најмлад стрелец во историјата на Германија

Осумнаесетгодишниот фудбалер на Баерн Мимхен, Џамал Мусиала  го постигна првиот гол за репрезентацијата на Германија во квалификацискиот натпревар за Светското првенство 2022.

Тој синоќа во Скопје се запиша во листата на стрелците постигнувајќи го четвртиот гол во триумфот над македонската репрезентација со 4:0.

Мусиала стана вториот најмлад стрелец во историјата на националниот тим со 18 години 227 дена.

Прв на оваа листа е Мариус Хилер, кој се истакна на возраст од 17 години и 241 дена. Ова се случи во 1910 година, кога репрезентацијата на Германија (Германската империја во тоа време) ја победи Швајцарија (3:2). За Хилер, тој гол беше единствениот во германската репрезентација. Потоа, тој се пресели во Аргентина, каде одигра и неколку натпревари за националниот тим на „гаучосите”.

animeheaven. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Bleach (Dub)

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 11

anime heaven Gintama

watch subbed anime My Hero Academia

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 37