April 7, 2020 00:00
Спорт

Мурињ: Загубивме 1:0, а не 10:0 !

Португалскиот фудбалски трофеен тренер Жозе Мурињо како стратегот на Тотенхем по поразот во првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампионите од германскиот Лајпциг (0:1) пред своите навивачи ги куражи своите избраници пред реваншот на 10 март.

-Поразот е само 1-0. Не е 10-0. Резултатот е отворен. Нема да бидеме првиот тим кој ќе се бори и ќе бркаат негатива од еден гол на гостински терен. Примивме еден гол, но ако дадеме еден, се е повторно отворено. На денешната средба Ло Селсо беше одличен. Го чекаме реваншот, порача Мурињо.