March 27, 2019 02:24
Фудбал

Мурињо отказот го наплатил со 16,5 милиони евра

Жозе Мурињо добро го наплатил отказот во Манчестер Јунајтед. Британските медиуми објавија во четвртокот дека неколку дена по отказот Португалецот од клубот добил 16,5 милиони евра.

Ова значи дека Манчестер Јунајтед повеќе нема никакви обврски кон Мурињо, кој сега е слободен во изборот на новата работа.

„Не постои повеќе никаков проблем на релација Манчестер Јунајтед-Жозе Мурињо. Жозе е подготвен за нова работа, но не му се брза. Релаксиран е и подготвен, доколку тоа е потребно, да го чека и крајот на сезоната“, ја пренесува изјавата на близок соработник на Мурињо.

Жозе Мурињо доби отказ пред нешто повеќе од еден месец. Лошите резултати и нарушените односи во соблекувалната се причините поради кои клубот го отпушти тренерот.

Нови вести

Моќта на женскиот фудбал: 39.000 навивачи ја проследија победата на дамите на Јувентус

24info

Роналдо оптимистичен: Си го знам телото, за две недели ќе бидам во ред

24info

Проблеми за Јувентус: Се повреди Кристијано Роналдо

24info