April 11, 2021 11:07
Спорт

Мурињо: Не е лошо да се постигнат 100 гола сезонава со дефанзивен и лош тим !?

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, по натпреварот од Премиер лигата со Кристал Палас (4:1), иронично зборуваше за перформансите на тимот.

Лондонци оваа сезона постигнаа 100 гола на сите натпреаврувања.

– Ако статистиката е точна, тогаш 100 погодоци по сезона за дефанзивен и лош тим не се лоши. Добра недела за нас – три натпревари, девет бода. Не може да има ништо подобро од освојување максимален број бодови оваа недела пред големите натпревари во Европа и со Арсенал следната недела, рече Португалецот.

По 27 натпревари во Премиер лигата, Тотенхем се наоѓа на 6. место со 45 бода.

Bleach (Dub) Episode 366 at website https://animeflix.nl. See more danganronpa animeflix

The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 Episode Full at website https://aniwatch.pro. See more anime online

KissAnime