April 20, 2019 16:49
Спорт

Мурињо најде нова работа – ќе биде коментатор на руската телевизија

Португалскиот фудбалерски тренер, Жозе Мурињо по отказот во Манчестер јунајтед најде нова работа како специјален коментарот на руската телевизија РТ.

Телевизијата денеска најави дека Португалецот ќе ја води емисијата ,, On the touchline with Jose Mourinho”, која ќе се емитува на секои две недели од 7 март. Мурињо во емисијата ќе треба да прави анализи на натпреварите во Лига на шампионите, како и за други случувања во светот на фудбалот.

Првата емисија ќе се емитува по првите натпревари во осминафиналето на Лигата на шамопини,а последната по финалето во Мадрид на 1 јуни. Мурињо во декември доби отказ во Манчестер јунајтед поради лошите резултати.

Нови вести

Избрано раководството на секцијата на спортски новинари при ЗНМ

Igor

Парите дадени за Роналдо, стадионот на Јувентус ќе ги врати за 2 години

Igor

Зидан: Знам кои играчи не сакам да си заминат

Igor