September 24, 2021 09:18
Спорт

Мурињо користи дронови и голем екран на тренинзите на Ромa

Рома воведе модерни технологии во процесот на тренинзите кои ги спроведува новиот тренер на тимот, Жозе Мурињо. Португалецот користи дронови и голем екран за време на тренинзите

Оваа иновација му помага на португалскиот фудбалски стручњак брзо да одговори и да работи на грешките на играчите.

Мурињо го презеде италијанскиот тим во мај.

Минатата сезона Рома заврши на 7. место во поредокот во Серија А

Huyao Xiao Hongniang: Jin Chenxi (https://animebee.to/m/m5wr) Episode 10

Website https://kissanime.mx: Watch Persona 4 the Animation: No One is Alone (Dub) kissanime Episode Full cautious hero kissanime

Code Geass: Akito the Exiled - The Brightness Falls Episode Full

Website https://animeflix.nl: Watch Anonymous Noise animeflix Episode 12 death note animeflix

Nootheme: https://nootheme.com/forums/users/gogoanimebe/

Debate: https://www.debate.org/gogoanimebe/