Фудбал

Мурињо: Дајте ни време

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, по нерешениот исход со Арсенал, во натпреварот од 15. круг од првенството на Англија, побара од новинарите да го остават тимот на мир.

 

Тој додаде дека на неговите избраници треба да им се даде време.

– Морам да изразам несогласување со луѓето кои се обидуваат да го споредат Манчестер со оној во кој беа Рој Кин, Руд ван Нистелрој и Немања Видиќ. Оставете не нас на мира и дајте ни време. Нашиот тим има душа и срце, но досега има недостаток во поглед на стабилност и единство, рече Мурињо.

За Јунајтед ова е трет нерешен дуел по ред по што негативата зад лидерот Манчестер Сити на табелата во Премиер лигата е огромни 18 бода.

Нови вести

Одличен гест на навивачите на Јувентус: Со кратка порака го испратија Даниеле Де Роси

24info

Алегри откри кога дознал дека веќе нема да го води Јувентус и додаде: Бидете подготвени за било што

24info

Бејл: Ако Реал не ме исплати за заминување, ќе останам и ќе играм голф

24info