February 16, 2019 17:04
Ракомет

Мундијалот е на дофат: Фуриозна Македонија – Романија на „колена“

Македонските ракометари успешно ја завршија домашната задача и се чекор поблиску до пласман на уште еден ракометен мундијал, вкупно шести, четврти по ред за оваа генерација.

 

Во првиот натпревар од баражот за СП 2019, Македонија на домашен терен во СЦ „Борис Трајковски“ ја победи Романија со 32-24 и со голема резултатска и психолошка предност патува на реваншот што ќе се одигра на 13 јуни во Клуж.

Related posts

Вардар ги дозна имињата на судиите за полуфиналето против Монпелје

24info

(Фото) Вардар го освои ракометниот Супер куп во Струга

24news

Несекојдневна ситуација во Франција: Лазаров и соиграчите приморани да преиграат добиен меч!

24info