August 15, 2022 17:52
Спорт

МТК зимоска одбил 2 милиони за Миовски, а сега го продал за 623.000 евра

Еден ден по трансферот на македонскиот фудбалски репрезентативец Бојан Миовски во шкотски Абердин, тамошните медиуми откриваат детали околу трансферот. „Скотсман“ пишува дека Абердин на МТК му платил 536.000 фунти, или околу 623.000 евра за трансферот на напаѓачот на македонската репрезентација.

Како што јавува изданието, МТК уште зимоска можел да го продаде Македонецот за трипати поголема цифра, но наводно одбиле 2 милиони евра од шпанскиот тим Гранада. Исто така некои медиуми јавија дека и Фрајбург бил заинтересиран да го донесе во своите редови.

 

game bài sunwin game sunwin sunwin club

game sunwin

sunwin tài xỉu sunwin web sunwin apk

tải sunwin

game sunwin