November 14, 2019 00:38
Спорт

Мрме го виде Елмас во ЛШ, на ред е Адеми

Македонскиот фудбалски селектор Игор Ангеловски – Мрме на стартот ое елитното клупско фудбалско натпреаврување Лигата на шампионите, тргна во обиколка на двацата свои репрезентативни избраници Елиф Елмас и Аријан Адеми.

Елмас као дел од тимот на италјанскиот калчолигаш Наполи дебитираше во ЛШ од клупата против актуелниот европски првак Ливерпул (2:0). На „Сан Пауло“ доби прилика да зигра во вториот дел. Отпорот на Ливерпул беше скршен во финишот од мечот.

Вечерва (21 ч.) популарниот Мрме се сели на „Максимир“ во Загреб каде ќе го гледа Адеми, кој за разлика од Елмас, ќе го предводи повеќекратниот хрватски првак Динамо со капитенската лента против Аталанта.

Нови вести

Ѓоковиќ со пцовки кон своите тренери: Кажи нешто пи*ка му материна

Igor

Вардар го совлада Мотор во СЕХА лигата

Filip

Одбојкарите на Вардар убедливо поразени во Чешка

Filip