June 23, 2021 08:23
Економија Магазин

Моќ на дофат – Имлек протеин шејк:  100% млечен протеински напиток

Спортската рекреација стана составен дел од животот на современиот човек кој се грижи за своето здравје, тело и дух.

Неизбежна компонента што оди заедно со физичката активност е исхраната. И тоа не каква било исхрана. Исцрпените мускули по напорниот тренинг мора да бидат снабдени со протеини, кои се основа за градење здрава и квалитетна мускулна маса.

Благодарение на компанијата Бимилк, која внимателно ги слуша желбите и потребите на своите потрошувачи, отсега имате сопствена загарантирана доза од 30 грама 100% протеини од млеко во само едно шише.

Имлек протеин не содржи додаден шеќер или лактоза, а процентот на маснотии е само 0,1%, поради што е идеален оброк за сите оние кои се грижат за својата линија и здравје, и сакаат по физичката активност да ги снабдат своите мускули со потребните хранливи материи.

Покрај тоа што со Имлек протеин за своето тело ќе обезбедите хранлива закуска, за вашите сетила ќе овозможите единствено искуство, бидејќи протеинските шејкови доаѓаат во три неверојатно богати вкусови на чоколадо, ванила и јагода.

 

 

KissAnime paradise kiss anime: Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (https://kissanimeonline.com/m/ldXm) Episode Full

GoGoAnime tower of god gogoanime: Your Lie in April (https://gogoanime.be/m/L7Z) Episode 22