August 2, 2021 20:56
Спорт

Мото ГП: Откажана трката за ГН на Тајланд

Трката од Светското првенство во мотоциклизам за Големата награда (ГН) на Тајланд, која на 17 октомври требаше да се одржи на патеката Бурирам, е откажана поради пандемијата на Ковид-19 и рестрикциите поврзани со коронавирусот, соопштија денеска организаторите.

Во соопштението на компанијата „Дорна”, која располага со правата за трките од Светското првенство во мотоциклизам, се наведува дека „МотоГП се радува на враќање на трката пред исклучително страсните гледачи во Бурирам во 2022″.

Ова е веќе четврта откажана трка од оригиналниот календар во МотоГП, по трките во Финска, во Јапонија и во Австралија.

Сè уште не е познато дали и кога ќе се одржи трката за Големата награда на Аргентина.

Досега се одржаа половина од 18 трки, кои сè уште се во календарот, а последната трка се возеше во холандски Асен на 27 јуни.

Website https://twistmoe.net: Watch Getter Robo twistmoe Episode 51 anime twist app

ANIMEFLIX: Maoyu ~ Archenemy & Hero anime episode 12 online free at https://animeflix.nl weathering with you animeflix

Website https://4anime.biz: Watch Dragon Goes House-Hunting 4anime Episode 12 4anime my hero academia

Catchafire: https://www.catchafire.org/profiles/1625061/

Clozette: https://www.clozette.co/u/animefreakws

Nootheme: https://nootheme.com/forums/users/kissanimemx/