January 29, 2022 09:13
Спорт

Мото ГП: Бањаја ја освои ГН на Сан Марино

Италијанецот Франческо Бањаја (Дукати) победи на трката од Светското првенство во мотоциклизам за Големата награда (ГН) на Сан Марино на патеката во Мисано во елитната класа во Мото ГП.

За Бањаја ова е втора победа во серија, откако минатата недела Италијанецот триумфираше во Алканиз.

Французинот Фабио Квартараро (Јамаха) мина втор низ целта во Мисано, а третото место го освои италијанскиот возач Енеа Бастијанини.

Квартараро и натаму има голема предност во генералниот пласман и води со 234 бодови, пред Бањаја со 186.

Следната трка во најсилната класа во Мото ГП ќе се вози на 3 октомври во Остин, Тексас.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

stream anime online That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

watch anime dub AnimeHeaven Mother of the Goddess’ Dormitory

So I'm a Spider, So What? Episode 16

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 17

To Your Eternity Episode 20