February 17, 2019 11:34
Хроника

Мотоциклист тешкоповреден по пад од мотор

Мотциклист бил тешко повреден кога со моторот што го управувал излетал од патот и се превртел, вчера во близина на Прилеп, инфомрира МВР.

Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила во 11.50 часот на патот од селото Големо Радобил – Прилеп.

Д.Д.(24) од село Големо Радобил управувајќи мотоцикл „хонда“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот. Од падот мотоциклистот се здобил со тешки повреди и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

Related posts

Скопјанец влегол во тобако да пазари, џипот го оставил незаклучен – му го најдоа во тетовско

24news

Маж од Скопје моли за помош: Му исчезна сопругата

24news

Кучињата скитници дивееат низ Скопје, две лица повредени

24info