June 26, 2019 20:25
Живот

Мотоциклист се онесвестил додека возел, друг возач направи нешто што ги воодушеви сите

Мотоциклист се онесвестил додека возел, друг возач направи нешто што ги воодушеви сите

Неверојатна сцена се одиграла на еден пат во Кина.

Мотоциклист во текот на возење се онесвестил и застанал среде улица, што за среќа бил забележан од возач на џип,

Тој застанал зад него и го блокирал сообраќајот за да го заштити мотоциклистот од другите возачи.

Тука останал се додека не дошла брзата помош и полицијата.

Иако не е познато, зошто мотоциклистот изгубил свест, сепак безбедно е отстранет од сообраќајот.

Нови вести

Четири години правела “селфи“ со нејзината мајка: Од последните фотографии ќе ви се скрши срцето

24news

Со овој трик ќе ја светнете кујната – Помешана сода бикарбона, вода и оцет прави чуда

24news

Овој трик ќе ви го промени животот засекогаш – Потребни ви се сода бикарбона и јаболков оцет

24news