September 24, 2021 08:42
Хроника

Моторциклист тешко повреден по пад од мотор

На 17.06.2021 во 03.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Беласица” во Скопје Б.М. (24) од Скопје управувајќи мотоцикл „пиаџо беверли”, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза”.  Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

WCOStream: Maze: The Mega-Burst Space anime episode 25 online free at https://wcostream.cc watch anime free

Website https://aniwatch.pro: Watch Yamakoshi Mura no Mari to Sanbiki no Koinu (Dub) aniwatch Episode Full dubbed anime

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Watch King of Prism: Pride the Hero Episode Full

Deviantart: https://www.deviantart.com/animeflixnl

Bombstat: https://www.bombstat.com/domain/gogoanime.be