Свет

Москва разочарана од односите со Германија

Москва е разочарана од моменталната состојба на руско-германските односи, но не одбива да гради соработка заснована на принципите на взаемно почитување и взаемна корист, соопшти денеска руското Министерство за надворешни работи во пресрет на разговорите меѓу министрите за надворешни работи на Русија и Германија

Разочарани сме од моменталната состојба на руско-германските односи, кои минуваат низ тешка фаза поради политиката на сеопфатна воздржаност на нашата земја што ја води официјален Берлин, соопшти Министерството, пренесе ТАС С.

Германија постојано и се спротивставува на Русија кога станува збор за широк спектар на прашања во клучната меѓународна агенда, нагласуваат од руското Министерство.

Германија се обидува да изврши притисок врз домашните политички процеси во Русија, германските медиуми отворено водат антируска пропаганда, додека алтернативните информации, вклучително и руските медиуми и медиумите на руски јазик во Германија, се под притисок, се вели во соопштението на руското МНР.

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок вечерва пристигнува во Москва. Таа утре ќе се сретне со својот руски колега Сергеј Лавров.

sites to watch anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Tokyo Revengers (Dub) Episode 17

anime websites Horimiya (Dub)

Dragon Ball (Dub) Episode 145

4Anime Death Note Episode 28

sites to watch anime Tokyo Ghoul