January 22, 2022 22:43
Свет

Москва: Путин се надева дека Меркел ќе влијае на Украина

Рускиот претседател, Владимир Путин остварил телефонски разговор со германската канцеларка, Ангела Меркел, и во оваа прилика, тој изразил надеж дека Германија ќе влијае врз Украина во однос на ситуацијата со тесенцот Керч, со цел да се спречи Киев да донесе брзи одлуки, соопшти Кремљ по разговорот на светските лидери.

Владимир Путин ја прозинесе својата оценка за провокативните акции од украинската страна и грубото кршење на меѓународното право, кога украинските поморски бродови намерно ги игнорираа правилата за мирно поминување низ територијалните води на Руската Федерација”, се наведува во соопштението на Кремљ, пренесува ТАС.

Путин исто така на германската канцеларка и рекол дека Киев е целосно одговорен за ситуацијата во Керч, бидејќи создал уште еден конфликт, додава руската агенција.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime online Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

watch anime online AniWatch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

Death Note (Dub) Episode 30

Attack on Titan Season 2 (Dub)

aniwatch app AniWatch Dragon Ball Super