August 5, 2021 02:35
Свет

Москва: Околу 150 цркви добиле закани со бомба

Околу 150 цркви и храмови во центарот на Москва добиле закани со бомба од непознати лица, потврдија денеска руски безбедносни извори за агенцијата ТАСС.

– Непознати лица испратиле 150 закани со бомба во централниот дел на Москва. Во сите верски објекти е извршен претрес и не е пронајдена ниту една експлозивна направа, наведуваат изворите.

Заканите за поставени бомби се случиле вчера, а полицијата оттогаш е во потрага по лицата кои ги испратиле заканувачките пораки и спроведува одредени проверки.

Watch anime online for free at WCOStream dubbed anime. That Time I Got Reincarnated as a Slime: Tales - Veldora's Journal (Dub) (https://wcostream.cc/m/O5qP) Episode Full

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix free. Senryu Girl (https://animeflix.nl/m/kOEn) Episode 12

4Anime Watch anime online, English anime online HD. Genshiken 2 (https://4anime.biz/m/wzq) Episode 12

KissAnime Skitterphoto: https://skitterphoto.com/photographers/17131/kissanime