Свет

Москва одговори на заканите на Бајден: Санкциите повеќе ќе ја погодат Америка отколку Русија

Забраната на руските банки да користат долари повеќе ќе и нанесе удар на Америка отколку на Русија, бидејќи големите светски сили, пред се Кина, би се откажале од таа валута, изјави Владимир Џабаров, прв заменик-претседател на Комитетот за меѓународни односи на Русија.

– Забраната за употреба на долари би била страшна, особено за самиот Вашингтон. Сите светски сили ќе почнат да размислуваат дали им е профитабилно да инвестираат во таа валута доколку нивните банки во секој момент можат да ја изгубат можноста да работат со неа. А тоа пред се ќе биде Кина – ги коментираше Џабаров новите американски закани за антируски санкции.

Американската економија е во таква состојба што не може да си дозволи такви антируски санкции, смета рускиот сенатор.

Коментирајќи го предупредувањето на американскиот претседател Џозеф Бајден дека „САД подготвуваат санкции против Русија какви што Владимир Путин никогаш не ги видел“, Џабаров рече дека „очигледно е дека такви изјави за Бајден подготвуваат политичари, но не и економисти“.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

My Hero Academia Season 3 Episode 23

The Rising of the Shield Hero (Dub)

4Anime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

Naruto (Uncropped) (Dub)

4Anime Fairy Tail

tải go88