September 25, 2021 03:07
Македонија

Морачанин: Неприфатливо е да се добие државјанство со приложување на платена телефонска сметка

„Не е во ред да се добие државјанство само со приложување на сметка за платени телефонски услуги или електрична енергија или потврда за болничко лекување“, вели претседателката на ДОМ, Маја Морачанин во емисијата „Жешко политичко лето“.

Според неа, тоа не е добро решение и не знае каде во светот има таков пример, врз основа на еден документ.

„Вчера гласавме воздражни, поради тоа што сакавме да се реши проблемот за граѓаните. Државата е должна да го реши, а ние сметаме дека текстот на овој закон не е соодветен и треба да претрпи промени, за да им помогнеме на граѓаните, а не да се олеснува работата.

Website https://animeflix.nl: Watch Fantascience World Gulliver Boy animeflix Episode 11 animeflix ponyo

Website https://animetv.cc: Watch Lie Yang Tiandao II animetv Episode Full 3 animetv to

BLOOD-C (Dub) (https://animekisa.in/m/KLMV) Episode 12

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Animeflixnl blogspot: https://animeflixnl.blogspot.com/

Mapleprimes: https://www.mapleprimes.com/users/gogoanimelol