September 25, 2021 02:47
Македонија

Морачанин: ДОМ поддржува легализација на канабисот за лична употреба

„ДОМ како зелена партија поддржува декриминализација и легализација на употребата на канабис за лично употреба и лично мислам дека нема зошто да не им се овозмоќи и на производителите со лиценци да го извезуваат тој сув цвет, затоа што е приход“, вели претседателката на партијата, Маја Морачанин во емисијата „Жешко политичко лето“.

Таа додава дека сепак не е во соодветно законот да оди со европско знаменце.

AnimeTV: Linebarrels of Iron anime episode 24 online free at https://animetv.cc anime tv all free for you

AnimeKisa Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animedao.nl: Watch He is My Master animedao Episode 12 animedao hunter x hunter

Hello! Sandybell (https://animeflv.uk/m/gwVj) Episode 1

Able2know: https://able2know.org/user/animefreakws/

Vhearts: https://vhearts.net/animefreakws