October 25, 2020 09:19
Спорт

Мората ја зеде 9-ката на Игуаин

Новакот на Јувентус, Алваро Мората се одлучи за неговиот број. Тој ќе го носи дресот со број 9, соопшти прес-службата на клубот.

Претходно, напаѓачот Гонзало Игуаин делуваше под оваа бројка. Ова лето, тој замина на МЛС шампионатот.

Беше објавено дека Јувентус ќе плати 10 милиони евра за закуп на Мората.

Италијанскиот фудбалски шампион, доколку сака може да го откупи договорот на играчот за 45 милиони евра.