September 22, 2019 10:29
Спорт

Мората не ги засилува конкурентите со Икарди

Првиот човек на италјанскиот фудбалски калчолигаш Интер, Џузепе Марота не дозволи Мауро Икарди да ги засиле конкурентите во трката за скудетото. Постигна договор аргентинскиот напаѓач да се пресели во францускиот Монако. Марота договорил трансфер за 63 милиони евра плус пет милиони евентуални бонуси.

Ваква понуда Интер за Икарди доби и од Наполи, но „нероаѕурите“ не сакаа со својот довчерашен капитен да го засилат директниот конкурент во борба за врвот на табелата.

Икарди во Монако ќе заработи 12 милиони евра за една сезона. Догворот ќе му биде на пет години.

Нови вести

Франција го чека победникот од дуелот Италија – Турција

Igor

Рикиардо ќе стартува од последната позиција во трката за ГН на Сингапур

Igor

Валверде: Јас сум виновен за лошите игри на Барселона

Igor