November 30, 2021 11:03
Свет

Моравецки: Подготвени сме за дијалог со ЕУ, но ги отфрламе уцените

Полска е подготвена за дијалог за нејзините спорови со Брисел околу законите на ЕУ, но ги отфрла уцените, изјави денеска премиерот Матеуш Моравецки, кога пристигна на самитот на Европската унија.

Тој рече дека Варшава ќе разговара за својата позиција, но сепак „таа смета дека ЕУ прекумерно влијае на земјите-членки, газејќи го нивниот суверенитет на начин што ќе доведе до анархија и хаос”.

– Затоа нема да дејствуваме под притисок на изнуда, истакна Моравецки.

My Sweet Tyrant Episode 25

KissAnime: Dominion Tank Police (Dub) anime episode 4 online free at https://kissanime.mx kissanimefree

Ghost in the Shell (Dub) Episode Full

Catman (https://animepahe.cc/m/0NDj) Episode 7

AnimeTV: DRAMAtical Murder OVA: Data_xx_Transitory anime episode Full online free at https://animetv.cc anime sites