September 18, 2021 16:29
Спорт

Момче од 18 години сензационално освои злато во пливање на 400 метри

Тунижжанецот Ахмед Хафнауи го направи најголемото изненадување на вториот дел од Летните Олимписки игри во Токио, откако приреди неверојатен шок победувајќи на 400 метри слободно и победувајќи ги светските пливачки велесили.

Тунискиот тинејџер, кој има само 18 години, триумфираше во оваа дисциплина со време 3:43,36 минути, па го освои златото пред Австралиецот Меклахлин и Американецот Киран Смит.

За Тунис ова е само петто злато од Олимписките игри, а трето од пливањето.

„Не ми се верува што направив. Едноставно не ми се верува. Ова е остварување на сонот. Нешто прекрасно. Ова е мојата најдобра трка во животот“, рече Хафнауи.

Website https://animedao.nl: Watch Generator Gawl (Dub) animedao Episode 12 animedao re zero

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

KissAnime: Black Clover anime episode 170 online free at https://kissanime.mx darling in the franxx kissanime

https://animebee.to anime streaming

Free-ebooks: https://www.free-ebooks.net/profile/1312138/animeflixnl

Yolotheme: https://yolotheme.com/forums/users/gogoanimebe/