September 25, 2021 05:32
Хроника

Момче од Чешиново имал врска со двојно постара кочанчанка па ја уценувал

На 21.07.2021 околу 23.00 часот полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода И.З.(26) од с.Чешиново, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „уцена”.

Имено, според пријавата од 45-годишна жителка на Кочани, И.З., со кого била во љубовна врска, ја  уценувал дека доколку не му даде пари, ќе објавел фотографии и видео запис за неа со компромитирачка содржина.

Во координација со Јавен обвинител, лицето е приведено, а по документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава по член 259, став 1 од Кривичниот законик

The Cosmos Conqueror (Dub) Episode Full

Website https://twistmoe.net: Watch Gaina Tamager twistmoe Episode 5 dubbed anime

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

Magic Tree House (https://animebee.to/m/494e) Episode Full

Zintro: https://www.zintro.com/profile/animefreakws

Xclams xwiki: http://xclams.xwiki.org/xwiki/bin/view/XWiki/gogoanimebe