September 24, 2021 15:26
Хроника

Момче од Кратовско со “таурег“ платил долг на лихвари, па лажно пријавил дека му е украден

На 13.09.2021, полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода  Д.И.(20) од кратовско село, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лажно пријавување кривично дело”.

На 06.09.2021 во Полициската станица Чаир Д.И. пријавил дека на ул.„Гоце Стојчевски” во Скопје му било одземено патничко возило „фолксваген туарег” со италијански регистарски ознаки.

Но, по преземени мерки и активности од полициски службеници било констатирано дека станува збор за лажно пријавување. Д.И. го признал делото и изјавил дека го сторил тоа по претходен договор со едно лице поради должничко доверителски односи и за да го прикрие тоа од неговото семејство.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

AnimeFreak: Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai.: SD Chara ni Yoru Short Movie anime episode 13 online free at https://animefreak.ws fire force animefreak

Website https://4anime.biz: Watch Armageddon (Dub) 4anime Episode Full toilet bound hanako kun 4anime

Website https://animepahe.cc: Watch the Garden of sinners Chapter 5: Paradox Paradigm animepahe Episode Full english anime

Great Pretender (Dub) (https://animebee.to/m/9v5r) Episode 23

Yarabook: https://yarabook.com/1624524476538023_166644

Mootools: https://mootools.net/forge/profile/gogoanimebe