October 26, 2021 00:37
Спорт

МОК ќе го награди Георгиевски за сребрениот медал со 10.000 евра

Македонскиот олимписки комитет ќе му даде еднократна парична награда во висина од 10.000 евра на теквондистот Дејан Георгиевски за освојувањето на сребрениот медал на Летните олимписки игри во Токио.

-Олимпискиот комитет на Северна Македонија кој и досега севкупно ги финансираше сите подготвителни активности на Таеквондо репрезентативците на најпрофесионален начин, има задоволство дополнително да даде и финансиска награда за најзаслужниот за овој извонреден успех кој е круна на повеќегодишната систематска работа на стручниот штаб сесрдно поддржан од Олимпискиот комитет. Финансиската еднократна награда ќе изнесува 10.000 евра за Дејан Георгиевски. Дополнително Олимпискиот комитет ќе обезбеди максимална стипендија за Дејан за следните Олимписки игри во Париз 2024 во износ од 1.000 УСД месечно“, стои во соопштението од МОК.

Website https://animepahe.cc: Watch Roots Search animepahe Episode Full watch anime online

Watch Kuma Kuma Kuma Bear Episode 12

Watch anime online for free at AnimeTV stream anime to tv

Website https://animefreak.ws: Watch Sekirei: Pure Engagement Episode 0 animefreak Episode Full animefreak attack on titan

Gaiauniversity: https://gaiauniversity.org/members/animefreakws/profile/

Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/gogoanimebe/