December 7, 2019 22:21
Македонија

Можна суспензија за Панчевски

Бившиот претседател на Кривичен суд се соочува со суспензија откако Обвинението против него стигна во Судскиот совет. Панчевски е осомничен дека го злоупотребувал АКМИС системот, односно наместо преку програмата, рачно ги распределувал предметите.

 

Нови вести

Героски: „Бомбата“ за Камчев фрлена во бункерот на Заеви

Igor

Груевски: Пендаровски фатил два вируси од СДСМ, едниот е опсесијата со мене, вториот лажењето

Igor

Заев: Со своето дело Св. Климент Охридски не задолжи сите, како што успеал тој да се обидеме да успееме и ние

Igor