December 5, 2022 08:47
Спорт

Модриќ ќе пропушти 10 дена поради повреда

Фудбалерот од средниот ред Лука Модриќ со повреда се врати во Реал Мадрид од хрватската репрезентација.

„El Chiringuito TV”, објави информација дека 37-годишниот Хрват ќе пропушти околу 10 дена.

Според распоредот во Ла Лига, Модриќ нема да го игра натпреварот против Осасуна кој е закажан за в недела (2 октомври).

Оваа сезона, играчот од средниот ред забележа осум настапи за тимот во сите натпреварувања, постигнувајќи два гола и една асистенција.

Договорот на Модриќ со Реал Мадрид е со важност до летото 2023 година.