December 15, 2019 03:58
Спорт

Модриќ: Бензема е еден од најдобрите напаѓачи во светот

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ, го посочи соиграчот Карим Бензема како еден од најдобрите напаѓачи во светот.
– Карим Бензема е многу важен за Реал Мадрид. Според мене, тој е еден од најдобрите напаѓачи во светот. Веќе е легенда за мене, изјави Модриќ.
Оваа сезона Бензема по 12 рунди во Ла лига има постигнато девет гола.

Нови вести

Лампард: Не сакам да го објаснам неуспехот со некаков умор

Igor

Барса направи пресврт, но не го победи Сосиедад па се жали за недосуден пенал вината

Igor

Кулешевски му го расипа дебито на Гатузо на клупата на Наполи

Igor