November 30, 2021 19:00
Скопје

Модерната кандидатка на барокната партија и натаму ја крие менаџерската биографија

Данела Арсовска продолжува да ја крие својата „менаџерска“ биографија како змија нозете. Поминаа три дена откако изби скандалот за нејзиното катастрофално менаџирање на салата Расадник, а таа упорно избегнува да одговори на новинарските прашања дали е точно дека менаџирала со спортската сала Расадник и не плаќала струја, се вели во реакцијата на градската организација на СДСМ по денешните изјави  на прес-конференција на независната кандидатка за градоначалник на Скопје, поддржана од опозициската ВМРО ДПМНЕ.

-Данела Арсовска продолжува да манипулира дека одговорила на прашања кои не ги одговорила. Арсовска продолжува дрско и безобразно да се однесува кон новинари кои и поставуваат прашања за нејзината биографија како менаџерка, со која секојдневно се фалеше за време на кампањата.

Арсовска секојдневно ги манипулира граѓаните ветувајќи брзи и лесни решенија, ветува решавање на децениски проблеми ВЕДНАШ, ветува 250 екоавтобуси и бесплатен превоз кои неколку пати го надминуваат градскиот буџет, без да одговори од каде ќе обезбеди финансии.

Арсовска секојдневно неодговорно лаже и презентира веќе започнати и туѓи проекти како свои.

Скопје гласаше за промени во 2017 и скопјани со свои очи гледаат дека тие промени се случуваат. Скопјани гледаат дека веќе не се вложуваат стотици милиони евра во барокно Скопје, во стиропорни фасади, лажен барок, во споменици, партиски музеи и палми, шмизли, пиратски галии и градски плажи. Скопјани гледаат дека нивните пари не се трошат за каприците на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, туку се трошат за нивни насушни потреби – за модерно и европско Скопје – за модерни булевари, улици, мостови, клучки, кружни текови, паркови, зелени кровови и урбани скверови. Парите се трошат за еко-автобуси наместо дизел-загадувачи, за брз автобуски превоз, за нови комунални возила за почисто Скопје, за субвенции за инвертери и велосипеди, за нови вело патеки за Скопје Велоград, за други основни потреби на скопјани како нова противпожарна скала и опрема.

Скопје веќе не се развива со криминални урбанистички планови кон Водно кое го заштитивме од узурпација, туку рамномерно се развива на двете страни од Вардар.

Скопје е веќе обединет, поврзан град, град на сите скопјани. На главниот град не му треба лажна и катастрофална менаџерка, финансирана од партијата која го уништи модерно Скопје, претворајќи го во барокно Скопје и европски главен град на кичот.

animepahe :: okay-ish anime website

Youjo Senki Movie: Manner Eizou Episode Full

AniWatch: Pandora in the Crimson Shell Ghost Urn anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro anime stream

Website https://animeheaven.pro: Watch Ichigeki Sacchuu!! Hoihoi-san animeheaven Episode Full attack on titan anime heaven

WCOStream Watch anime online, English anime online HD