November 27, 2021 03:16
Свет

ММФ: Цените на енергијата треба да паднат на почетокот на 2022 година

Цените на енергијата, кои се зголемија во последните денови, најверојатно ќе останат високи во наредните месеци, но ќе почнат да паѓаат на почетокот на следната година, изјави главниот економист на ММФ, Гита Гопинат.

Иако цените на енергијата „ќе растат” во следните неколку месеци, „очекуваме да паднат до крајот на првиот квартал следната година и во вториот квартал”, рече таа.

– Откако ќе завршат зимските месеци, ќе бидеме во подобра позиција. Очекуваме тие да се вратат надолу, додаде Гопинат.

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (Dub) Episode 11

Beyond the Boundary -I'LL BE HERE-: Past (Dub) Episode Full

Watch Lupin III: Farewell to Nostradamus Episode Full

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

AnimeFLV: Boys Be... anime episode 13 online free at https://animeflv.uk anime