June 24, 2021 20:57
Спорт

Младиот Гуџуфи потпиша со Бешикташ

Македонскиот младински фудбалски репрезентативец Бесар Гуџуфи од денеска е нов член на Бешикташ, потврди официјално новиот турскиот шампион. Како што е соопштено, 16-годишниот Гуџуфи со турскиот фудбалски гигант потпишал договор на пет години.

Гуџуфи, кој потекнува од младинската школа на Вардар, се сели во Турција од редовите на Беласица каде мина во есенската полусезона и постигна два гола, додавајќи и три асистенции, на 12 натпревари за струмичката екипа.

За Гуџуфи сериозен интерес покажуваа и турскиот прволигаш Трабзонспор, како и хрватскиот шампион Динамо Загреб.

AnimeFreak anime stream: Hunter x Hunter (https://animefreak.ws/m/ekO) Episode 148

KissAnime demon slayer kissanime: Watch Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview (https://kissanimeonline.com/m/w0Qo/ep-1)