Македонија

Младиот битолчанец кој почина од корона одбивал хоспитализација и не бил вакциниран

Битолчанец на возраст од (32), кој е еден од 13 починати од Ковид во изминативе 24 часа позитивен одбивал хоспитализација.

Министерството за здравство објави дека тој и покрај тоа што бил во тешка состојба, одбил да биде хоспитализиран, а имал хронично заболување и не бил вакциниран. Битолчанецот имал заболување на црниот дроб и прекумерна тежина.

Во денешниот билтен, меѓу починатите беше и пациент од Велес на возраст од 30 години.

Oвие години се покажа дека вирусот не ги поштедува ниту младите. Неодамна имаше и бебе кое починало од корона.

english dubbed anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

dubbed anime JUJUTSU KAISEN

Horimiya (Dub) Episode 4

Attack on Titan Final Season Part 2

One Piece

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 6