Македонија

Мијалков се откажа, Јанкулоска го „испрашуваше“ Заев за „бомбите“

Само екс министерката Гордана Јанкулоска, како обвинета во „Таргет и Тврдина“ денеска во судница се соочи со премиерот Зоран Заев, кој беше повикан во својство на сведок за случајот со масовното нелегално прислушување. Таа по сведочењето на Заев имаше само едно вкрстено прашање за премиерот, додека останатите обвинети, меѓу кои и екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, не поставуваа прашања.

Јанкулоска го праша Заев дали е точно дека имало дисконтинуитет во доставувањето на „бомбите“ во партијата СДСМ, на што Заев одговори потврдно, односно истакна има денови за кои не добиле ниту еден прислушуван разговор.

-Постоеја денови кога немаше материјали од нелегалното прислушување. Така на пример, имаше за датумите од 1 до 18 а недостасуваа за периодот од 18 до 24. Затоа не ги објавивме бомбите за „А1“ телевизија, зошто имаше празнина. Во секој случај не било возможно 100% да се земат материјалите и да се донесат во СДСМ, и одговори Заев на Јанкулоска.

Адвокатот на Мијалков,  Љубомир Шврговски најпрвин од судот побара време за да се подготват за вкрстени прашања, односно најпрвин да го добијат записникот од сведочењето на Заев, но и на сведокот Зоран Верушевски, но откако судијката му рече дека тоа мора да го сторат на денешното рочиште, одбраната се откажа.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

online anime Kiss x Sis (TV)

english anime Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

ani watch me Attack on Titan Season 3 Part 2

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

AniWatch Black Clover (Dub) Episode 164

tải go88