June 16, 2021 12:04
Македонија

Мијалков нуди гаранција од 7,5 милиони евра за да се брани од слобода

Поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, кој се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“, понудил гаранција од 7,5 милиони евра за да се брани од слобода, односно за да излезе од „Шутка“, дознава „Фокус“ од свои извори.

Засега, како што велат информациите на „Фокус“, обвинителството се уште не дало мислење по барањето, но сумата е доста висока, односно можеби и највисока која е понудена досега, поради што и се шпекулира дека е можно да се очекува согласност.

Одлуката за тоа дали Мијалков ќе излезе на слобода за неколку дена треба да ја донесе совет во Кривичниот суд.

Во меѓувреме, пренесува порталот, по поднесената гаранција, адвокатите на Мијалков ја повлекле жалбата доставена до Апелација, со која се жалеа на одредениот притвор до правосилност на пресудата за случајот „Трезор“.

Мијалков пред еден месец беше осуден на 8 годишна казна затвор за случајот „Трезор“.

ANIMEFLIX animeflix netflix: SK8 the Infinity (Dub) (https://animeflix.nl/m/nBlD) Episode 10

KissAnime kissanime pokemon: Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 487