April 20, 2021 23:56
Свет

Мишел: Санкциите против Москва го покажаа единството на ЕУ

Првиот човек на Европскиот совет, Шарл Мишел, денеска изјави дека санкциите на Европската унија кон официјална Москва поради нејзините постапки против опозицискиот лидер Алексеј Навални покажаа дека ЕУ е целосно обединета во одбраната на своите интереси.

Британските медиуми јавија дека Кремљ претходно се обиде да го минимизира влијанието на санкциите наметнати од САД и Европската унија, но додаде дека ќе возврати со реципрочни мерки.

“… Одлучивме да примениме санкции поради случајот Навални. Ова значи дека сме целосно посветени и обединети во Европа да бидеме силни, многу цврсти во целта да ги промовираме нашите вредности, да ги браниме нашите интереси, рече Мишел од Киев , каде што разговараше со украинскиот претседател Володимир Зеленски.

GoGoAnime animes online: JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) (https://gogoanime.be/m/r00y) Episode 39

AnimeDao death note animedao: The Misfit of Demon King Academy (Dub) (https://animedao.nl/m/R2xm) Episode 13