March 9, 2021 11:46
Свет

Мич Меконел предлага Трамп да добие рок од две недели да се подготви за процес за отповикување

Лидерот на републиканците во американскиот Сенат, Мич Меконел, предлага поранешниот претседател Доналд Трамп да добие рок од две недели да се подготви за процес за отповикување, објави „Политико”, повикувајќи се на два неименувани извора.

Меконел, кој рече дека смета дека Трамп ги испровоцирал приврзаниците кои го нападнаа американскиот Капитол на 6 јануари, им соопштил на републиканските сенатори дека ќе го даде предлогот до лидерот на мнозинството во Сенатот, Чак Шумер, наведува Политико.

Watch Dragon Ball Super (Dub) Episode 19 (https://gogoanime.be/m/0zQG/ep-19) at website https://gogoanime.be sword art online gogoanime

Scum's Wish Episode 12 at website https://animeflix.nl animeflix i want to eat your pancreas