February 28, 2021 03:24
Балкан

Мицотакис ја прими втората доза од вакцината против Ковид-19

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, рано утрово, ја прими втората доза од вакцината против Ковид-19, јави дописничката на МИА од Атина.

Мицотакис на социјалните мрежи сподели видео од вакцинацијата со коментар „Втора доза од вакцината”.

Првата доза, грчкиот премиер ја прими на 27 декември 2020 година и заедно со претседателката Катерина Сакеларопулу беа меѓу првите кои се вакцинираа во Грција.

Согласно официјалните податоци, од почетокот на вакцинацијата до саботата попладне во Грција биле вакцинирани 79.744 лица.

Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 441 (https://animeplanet.cc/m/56KZ/ep-441) at website https://animeplanet.cc jojo's bizarre adventure anime planet

Watch Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2 Episode 1 at Funimation watch fruits basket season 2 funimation