September 17, 2021 01:00
Балкан

Мицотакис со поддршка за Макрон

Целосна поддршка и солидарност за претседателот на Франција Емануел Макрон и за францускиот народ изрази грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис преку неговиот официјален твитер-налог по изјавите на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган.

– Личните навреди кон претседателот Макрон и говорот на омраза кон Франција од страна на турското раководство е неприфатливо, ја разгорува верската омраза и го нарушува мирниот соживот. Целосна поддршка и солидарност за Емануел Макрон и францускиот народ, кои и понатаму жалат за грозоморното злосторство, напиша Мицотакис на Твитер.

Ikkitousen: Great Guardians Specials Episode 6

You and Me 2 Episode 13

AnimeFreak: Chou Denji Machine Voltes V anime episode 40 online free at https://animefreak.ws animefreak hunter x hunter

The Mirror: Twin Cities (https://twistmoe.net/m/YKk8) Episode 4

Bloggang: https://www.bloggang.com/mainblog.php?id=animeflixnl&month=23-06-2021&group=1&gblog=2

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/gogoanimebe