June 12, 2021 19:06
Балкан

Мицотакис: Солидарност за Франција

Солидарност и поддршка за Франција по терористчкиот напад во Ница изразија грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, Министерството за надворешни работи на Грција, како и лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас, јави дописничката на МИА од Атина.

-Длабоко шокиран од терористичкиот напад во Ница. Целосна солидарност за Франција. Обединети сме, напиша Мицотакис на „Твитер”.

Солидарност до францускиот народ и француската Влада изразија и шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас, како и Министерството за надворешни работи на Грција.

-Обединети сме против насилството и омразата, напиша меѓу другото Дендиас на неговиот „Твитер” профил.

Лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас исто така изрази солидарност до францускиот народ.

AnimeTV animetv: Watch High School DxD Episode 2 (https://animetv.cc/m/vKe/ep-2)

ANIMEFLIX animeflix haikyuu to the top: JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) (https://animeflix.nl/m/ollg) Episode 39