October 22, 2021 08:07
Македонија

Мицкоски: Јасно е дека изгорената болница немала дозвола, а била пуштена во употреба, истата немала противпожарни инсталации, не очекувам објективна истрага

Во врска со истрагата за трагедијата во Тетово, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната посета на семејство на една од жртвите од изгорената болница, во село Нераште, Тетовско, истакна дека не очекува изјавата да биде објективна, а јасно е дека станувало збор за болница која немала дозвола, а била пуштена во употреба без противпожарни инсталации.

-Не очекувам, додека министерот за здравство е таму каде што е и неговиот заменик е таму каде што е, додека овие луѓе ја водат Владата , не очекувам непристрасна истрага. Многу е јасно дека објектот немал дозвола за употреба, а е пуштен во употреба, не треба повеќе да се зборува, истакна тој.

Мицкоски рече дека тука треба кривична одговорност, тука станува збор за десетици години затвор за тие кое тоа го дозволиле да се случи.

-Не само што имаме објект кој нема дозвола за употреба, а е пуштен во употреба, немаме ни инсталации за противпожарна заштита во истиот, што треба истрагата да констатира повеќе, праша Мицкоски во денешната изјава.

ANIMEFLIX: Suzakinishi The Animation anime episode 4 online free at https://animeflix.nl animeflix safe

Watch One Piece The Movie: Episode of Alabasta - The Desert Princess and the Pirates (Dub) Episode Full

Watch Bunny Drop Episode 11

Website https://animedao.nl: Watch Yao Jing Zhong Zhi Shou Ce animedao Episode 14 steins gate animedao

Blogger: https://www.blogger.com/profile/09364928539063079000

Roundme: https://roundme.com/@kissanimemx/about