September 24, 2021 08:49
Македонија

Мицкоски: Сочувство до Турција и пријателскиот турски народ за жртвите од земјотресот

Во име на ВМРО-ДПМНЕ искрено сочувствувам со семејствата на жртвите од земјотресот што се случи во Измир и нашите молитви се за излекување на повредените од природната катастрофа.

 

Денес за жал пријателскиот турски народ и Турција се соочи со сериозна природна непогода.

 

Како жител на Скопје, град кој ја почуствувал жестината на разорниот земјотрес и чии темели се основани на солидарност и хуманост верувам дека и Измир и погодените региони брзо ќе се вратат во нормалните текови и ќе дојде до израз меѓусебната помош, разбирање и хуманост.

 

По овој катастрофален земјотрес убеден сум дека Турција и турскиот народ ќе излезат посилни и пообединети.

 

Во нашите мисли се сите кои изгубија членови на своите семејства и свои блиски луѓе.

Neon Genesis Evangelion - Resurrection (Dub) Episode 3

Website https://twistmoe.net: Watch Aura: Koga Maryuin's Last War twistmoe Episode Full anime twist

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Ello: https://ello.co/animefreakws

Divephotoguide: http://www.divephotoguide.com/user/gogoanimebe