Македонија

Мицкоски: Случајот Рашкоски го нацртав утрово, тоа е случај каде се прави кога се оди на суд со рацете во џеб, и кога се апсат маргиналци со лисици на рацете

„Македонија е практично мала земја и се се знае. Неколку дена однапред се најавуваше дека ова ќе се случи. Тоа уште започна со сценариото со неговата од кабинетот на Заев, како негов соработник или советник, што и да е таму. Па се шпекулираше дека ќе заврши само со одземена патна исправа, па како поминуваат деновите велеа дека ќе добие куќен притвот. Еве доби куќен притвор, јас го најавив. Може и да ви кажам и чекор понатаму што ќе се случи. Еве можда ќе се прошири со дополнителни две обвиненија неговата пријава па можеби ќе биде променета оваа мерка притвор, наместо кучен да биде ефективен”, истакна Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ при гостување во емисијата „Само интервју” на Канал 5 телевизија.

Мицкоски додаде дека како што разбрал дека и обвинителството се жали на одлуката на судот.

„Во текот на утрото јас објавив еден статус на социјалните медиуми на фејсбук, каде што кажав дека практично пријателите и соработниците на Заев на распит се носат со рацете во џеб, а додека пак сите оние кои што Заев ги смета за свои непријатели и противници им се ставаат лици на рацете”, појасни Мицкоски.

Мицкоски посочи дека тука правда нема. Додека пријателите на Заев за постоење сомневање за криминал завршуваат во куќен притвор, а неговите непријатели веднаш завршуваат во затвор.

GoGoAnime gogoanime boku no hero academia: Attack on Titan Season 3 (Dub) (https://gogoanime.be/m/paPm) Episode 12

WCOStream wcostream we bare bears: DARLING in the FRANXX Episode 24